Skip to main content

Tomík Burghardt

Tomino Burghardt (Velký Týnec, okr. Olomouc) se narodil v listopadu 2012, je součástí našeho bloku akcí pod názvem „ Milionová rodina „. Pomoc od Vás je zapotřebí hlavně na úhradu neurorehabilitace a speciální terapie na stimulaci nervového systému. Zde je jeho příběh :

Tomík se narodil se závažným vývojovým onemocněním mozku zvaném lisencefalie, což je vzácné vrozené onemocnění, které má velký vliv na mozkovou funkci. Mozek se nemůže správně vyvíjet, a proto se děti, které se narodí s tímto onemocněním, vyvíjejí velmi pomalu. Ve svých sedmi letech nemluví, neumí sám chodit, nezvládá sebeobsluhu, neumí se sám najíst nebo obléct a nedokáže si říct nebo ukázat, co chce či potřebuje. Pod tíhou této těžké životní zkoušky se rodina rozpadla a na náročnou péči zůstala Tomíkova maminka sama.

V součanosti je plně odkázaný na péči své maminky, která na něj zůstala sama, ale stará se o něj s velkou láskou. K tomu, aby se zlepšoval, potřebuje pravidelnou neurorehabilitaci v olomouckém centru Jitrocel. Díky cvičení se naučil sedět, pak plazit, následně objevoval svět na kolenou a užíval si nezávislosti, když si dohopkal, kam potřeboval. Teď se staví na nožky a trénuje rovnováhu při stoji s oporou a při nácviku prvních soběstačných krůčků. Staví se všude, kde má nějakou oporu. Pravidelnost cvičení má tedy smysl a velké výsledky, proto by rodina moc ráda pokračovala v neurorehabilitacích, které bohužel nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Moc děkujeme za pomoc.

 Prostředky na pomoc Tominovi zasílejte na: