Skip to main content

Vilda Kočiš

Vilda Kočiš ( Velká Bystřice, okr, Olomouc) V je 13.letý veselý kluk, ale v důsledku komplikací u porodu bojuje s hendikepem dětské mozkové obrny. Vildovi jsme pomáhali v rámci bloku akcí pod názvem “Kopeme pro Vildu”. Tento bojovník však potřebuje i nadále naši pomoc.
Zde je jeho příběh:

Vzhledem k diagnóze DMO spastická diparéza má Vilda opožděný motorický vývoj a potíže s komunikací. Všechno tohle ale kompenzuje svou chytrostí, ctižádostí a bojovností. Navštěvuje ZŠ prof.Vejdovského v Hejčíně v Olomouci s výborným prospěchem, z čehož máme všicni velkou radost. Dokáže pracovat s počítačem a miluje muziku. S tátou jsou to praví “rockeři”
I když mu to tělesný hendikep nedovoluje, má rád snad všechny sporty a všemožné activity. Sám nechodí, pohybuje se na invalidním vozíku a na speciálním kole.
Ale i přes všechny překážky a hlavně díky neustálé a intenzivní rehabilitaci můžeme zatím stále ve vývoji pozorovat nepatrné krůčky vpřed. Vilda se po každé takové rehabilitaci výrazně zpevní a je jistější jak v sedu, tak při ostatním pohybu, který zdravé děti ani nevnímají.
Vilda rehabulituje 3x – 4x týdně, dvakrát rocně intentivně cvičí či rehabilituje v rámci 4 týdenního programu. Jakýkoliv výtěžek je směřován právě do těchto programů, děkujeme.

 Prostředky na pomoc Vildovi zasílejte na: